Solárne kolektory

Solárne systémy a kolektory sa najčastejšie používajú na ohrev TUV, vykurovanie bazénov, skleníkov a pod. 

Slnečné kolektory pracujú na princípe fototermálnej konverzie, teda premene slnečného žiarenia na tepelnú energiu. Absorbčná plocha transformuje dopadajúce slnečné žiarenie na tepelnú energiu a odovzdáva ho teplonosnej látke. Po dosiahnutí zodpovedajúcej teploty sa v systéme aktivuje prúdenie (obeh) kvapaliny. Cirkulujúca kvapalina (zvyčajne nemrznúci roztok propylénglykolu) odoberá teplo z kolektoru a prenáša ho do výmenníka, v ktorom odovzdáva teplo úžitkovej vode. V prípade absencie dostatočného množstva slnečného žiarenia je potrebné vodu v zásobníka ohrievať prídavným tepelným zdrojom (napr. plynový kotol, elektrická vykurovacia špirála).

Je ich možné použiť aj na podporu vykurovania, také použitie je vhodné pre budovy s nízkoteplotným vykurovacím systémom (podlahové vykurovanie). Celoročne fungujúce solárne systémy v našich klimatických podmienkách optimálne pripravujú 40-60% ročnej potreby TUV pre domácnosť (rodinné domy). 

Naše produkty a služby

Nami dodávané produkty sú certifikované a odskúšané, spĺňajú tie najprísnejšie Európske ako aj celosvetové normy. Iba certifikované produkty Vám dávajú záruku bezproblémovej prevádzky a dlhej životnosti - teda reálnej úspory finančných prostriedkov. Dodávame iba certifikované produkty zaregistrované v dotačnom programe Zelená domácnostiam. 

Trubicové kolektory Apricus
Trubicové kolektory Apricus

Kolektor TS300 je vďaka svojmu pomeru cena a výkon najobľúbenejším modelom na Slovensku. Je určený najmä na prípravu teplej úžitkovej vody, ohrev bazénov, prípadne aj na podporu vykurovania. Poskytuje dostatočný výkon, spoľahlivosť, dlhú životnosť a atraktívny dizajn. Patentované riešenie spoja medeného meandra a hliníkového absorbéra poskytuje vynikajúci odvod tepla a vysokú účinnosť. Je ideálnym zdrojom tepla pre obyvateľov rodinných i bytových domov

Solárne vákuové trubicové kolektory APRICUS® sú vyvinuté s použitím najnovších technológií pre využitie slnečného žiarenia na výrobu tepla (celoročný ohrev TÚV, centrálne vykurovanie, ohrev vody v bazénoch a pod.). Ich výhodou je predovšetkým využitie a zisk energie v zimných mesiacoch. Solárne vákuové trubice APRICUS® dokážu pracovať s energetickým ziskom 600 až 900kWh/m2 v závislosti od spôsobu využívania, geografickej polohy, orientácie kolektora a mikroklimatických podmienok prostredia.

Zostavy vhodné pre rodinné domy

T-Solar 3,699kW

Pre 3 až 5 osoby v domácnosti
Riešenie obsahuje 3x plochý kolektor TS 300, 300l trojvalentný solárny zásobník, dvojvetvovú čerpadlovú jednotku, expanznú nádobu 18 l, termostatický zmiešavací ventil, regulátor, nosnú konštrukciu, napojenie na rozvody TUV, montáž a dopravu.

cena s DPH 4000Eur

dotácia s DPH 1750Eur

cena zákazník 2250Eur

A-Solar 3,696kW

Pre 4 až 6 osôb v domácnosti

Riešenie obsahuje 2x trubicový kolektor Apricus ETC-30, 500l trojvalentný solárny zásobník, dvojvetvovú čerpadlovú jednotku, expanznú nádobu 18 l, termostatický zmiešavací ventil, regulátor, nosnú konštrukciu, napojenie na rozvody TUV, montáž a dopravy

cena s DPH 5400Eur

dotácia s DPH 1750Eur

cena zákazník 3650Eur

Objednajte si naše služby

Vyplnte všetky údaje a my sa vám ozveme čo najskôr.

Solárne systémy pre bytové domy a priemyselné budovy riešime individuálne, neváhajte nás kontaktovať.